Szafiry z Montany

Kochamy biżuterię i kamienie szlachetne, dlatego poszukujemy tych  najpiękniejszych i najlepszych, by dzielić się nimi z Wami. Stąd też w naszej kolekcji kamieni znalazły się m.in niezwykle rzadkie szafiry – szafiry z Montany. Na czym polega ich wyjątkowość?

Szafiry z Montany charakteryzują się pastelowymi odcieniami niebieskiego, żółci i zieleni. Tę niepowtarzalną barwę zawdzięczają składowi metali w złożach, typowemu tylko dla tamtego rejonu. Złoża, choć odnalezione przypadkowo, szybko zostały wyczerpane, przez co dostępność tych jedynych w swoim rodzaju szafirów jest bardzo ograniczona. BELLER jest jedyną marką w Polsce, której udało się pozyskać te kamienie szlachetne. Co ważniejsze, każdy szafir z Montany jest taki, jakim stworzyła go natura. Jedyny proces, którym zostały poddane, to najstarsza i najlepsza metoda szlifowania kamieni – ręczna. Za piękne kształty i szlify, wydobywające blaski i kolory kamieni, odpowiadają wprawione dłonie doświadczonych szlifierzy.

Co ciekawe, historia szafirów z Montany łączy się z historią złota. Kiedy w XIX wieku zaczęła się gorączka złota, nie każda wyprawa w jego poszukiwaniu kończyła się sukcesem. Po części było tak 150 lat temu w Stanach Zjednoczonych w stanie Montana, kiedy poszukiwacze złota, zamiast cennych złóż metalu, odkryli jedyne w swoim rodzaju szafiry. I prawdopodobnie nie podejrzewali, że dzisiaj będą to jedne z najrzadszych i najbardziej wyjątkowych kamieni szlachetnych na świecie. Ponadto były to pierwsze szafiry, które odkryto w Stanach i znalezisko, które po latach przyczyniło się do świetności Montany jako stanu skarbów.

W Atelier BELLER szafiry z Montany również łączą się ze złotem, a to w postaci ręcznie wykonywanej biżuterii. Dostępnych jest kilka szlifów szafirów: Trillion, Princess Cut, Oval i Fancy Cut. Dzięki temu możesz wybrać ten, który podoba Ci się najbardziej i zaprojektować prawdziwie unikatową, personalizowaną biżuterię.

Jakie są lecznicze właściwości srebra?

Srebrna biżuteria jest bardzo popularna i chętnie noszona przez większość kobiet. Najczęściej są to ozdoby codzienne, ale równie dobrze metal ten prezentuje się w bardziej eleganckich, kosztownych wyrobach jubilerskich. Okazuje się jednak, że srebro nie tylko zdobi, ale ma również właściwości lecznicze, znane już starożytnym cywilizacjom.
Czytaj dalej Jakie są lecznicze właściwości srebra?

Jak dobrać biżuterię do dekoltu?

Każda kobieta wie doskonale o tym, że trzeba szczególnie dbać o szyję i dekolt, aby być wiecznie piękną. Dla lepszego efektu stosujemy biżuterię, by przykuć uwagę i wyróżnić się w tłumie. Ale czy wiecie, jak najlepiej dobrać rodzaj biżuterii do dekoltu? Oto kilka cennych wskazówek, dzięki którym będziecie mogły idealnie podkreślić swoją urodę i strój
Czytaj dalej Jak dobrać biżuterię do dekoltu?

Czy łączyć złotą i srebrną biżuterię?

Przyjęło się od zawsze, i w dobrym guście było to respektować, że złota ze srebrem się nie łączy. Uważano, że nie pasują do siebie, a wręcz połączenie takie byłoby mezaliansem dla cenniejszego i bardziej wartościowego żółtego kruszcu. Przez wiele lat kobiety musiały wybierać pomiędzy noszeniem obrączki i pierścionka zaręczynowego, tradycyjnie złotych, a ulubioną srebrną biżuterią. Na szczęście jednak nadeszła „rewolucja”, która zrównała oba metale i udowodniła, że mogą one stanowić dla siebie równorzędnych partnerów i wspólnie występować w ramach jednej stylizacji, zarówno eleganckiej, jak i mniej oficjalnej.
Czytaj dalej Czy łączyć złotą i srebrną biżuterię?