Jak zmierzyć rozmiar palca/pierścionka?

Znalazłaś wymarzony krój pierścionka, lecz nie jesteś przekonana, czy będzie on odpowiedni na grubość Twojego palca? Nim zdecydujesz się na zakup, warto sprawdzić, czy będzie on pasował na Twoją rękę. Tylko jak to zrobić? Istnieje kilka sprawdzonych domowych sposobów, które rozwiążą Twój problem.

Nim przystąpisz do mierzenia

Zapomnijcie o natychmiastowej przymiarce. Musicie wiedzieć, że grubość palca jest zależna od pewnych warunków. W pewnym momentach może ona być mniejsza, a w drugim mniejsza. Jest to wiedza, którą wiele z osób zwyczajnie nie bierze pod uwagę. Jest to ogromny błąd.

  • Wysiłek fizyczny / Stres – Nigdy nie róbcie przymiarek po intensywnym wysiłku fizycznym. Zmęczenie organizmu prowadzi do podwyższonego ciśnienia, w efekcie czego może dojść do opuchnięcia palców.
  • Pierścionek, a obrączka – Rozmiary pierścionków i obrączek bardzo się różnią. Co na to wpływa? Szerokość danej biżuterii. Z reguły szyjki pierścionków są dużo mniejsze od tych z obrączek.
  • Pora roku – Latem palce są bardziej opuchnięte niż zimą. Spowodowane jest to dużymi temperaturami. Jeśli dokonujecie zakupu pierścionka/obrączki letnią porą, stanowczo wybierajcie te, przez które palce się wręcz przeciskają. Chłodniejszą porą powinny byc one idealne.

Prawidłowe mierzenia palca pod pierścionek

Przechodzimy do najważniejszego punktu tego artykuły. Skupimy się teraz na domowym sposobie zmierzenia długości palca pod konkretny pierścionek. Czego będziemy potrzebować? Wystarczy Wam zwykły ołówek, kartka papieru i nożyczki.

  1. Na początku musicie zmierzyć długość wybranego pierścionka.
  2. Na podstawie jego wymiarów musicie wyciąć wąski pasek kartki papieru o identycznej długości.
  3. Wyciętą kartkę należy obwinąć wokół palca. Zaznaczcie delikatnie ołówkiem miejsce styku.
  4. Pozostaje Wam obliczyć obwód palca, a następnie porównać dane z tabelą rozmiarów. Każdy ze sklepów jubilerskich dysponuje własną. Bez najmniejszej trudności ją znajdziecie. Powinna być widoczna na stronie internetowej.

P.S. Przy mierzeniu obwodu palca należy uwzględnić cienkość kartki papieru. Pierścionki są grubsze oraz twardsze. Nigdy nie mierzcie na styk. Zawsze wybierajcie nieco luźniejsze parametry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *