Jak dopasować kolczyki?

Tak jak w przypadku naszyjników, tak w kwestii kolczyków istotnym jest dobór pod kątem kształtu twarzy. I choć możemy zachwycać się pięknymi kolorami, formami i wykonaniem zdobień do uszu, ale w praktyce nawet te najpiękniejsze mogą…  w żaden sposób nie pasować do owalu twarzy czy typu urody. Na szczęście obecnie wybór kolczyków jest ogromny i poniekąd uniwersalny, dlatego – stosując się do kilku prostych zasad – z łatwością wybierzemy najwłaściwszy z modeli.

Zwróć uwagę na kształt twarzy

Od czego zatem zacząć? W pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę kształt twarzy.Buzia w kształcie owalnym świetnie będzie się prezentować z kolczykami trójkątnymi lub kwadratowymi. Z kolei twarz pociągła, trójkątna najlepiej będzie wyglądała w modelach krótkich. By złagodzić rysy twarzy i ją wysmuklić, warto dobrać kolczyki zintegrowane z kwadratowym kształtem naszej twarzy. Najpewniejsze są te kuliste lub okręgi. Bardzo modne kolczyki w kształcie kół przeżyły swój rozkwit w latach 80 ubiegłego wieku i – co ciekawe – również obecnie wracają one łask. Okrągłą twarz warto przyozdobić w biżuterię dłuższego typu. Tym samym nadamy naszym rysom ostrości i podkreślimy chociażby kości policzkowe.

Porównaj kolczyki ze stylizacją

W chwili, gdy kształt lub długość ekskluzywnych kolczyków jest ustalona względem twarzy, warto pochylić się nad własną stylizacją. Zakładając gorset, top bez ramiączek czy nawet mniej popularny golf, postawmy na długie, zwisające kolczyki o łagodnym stylu. Te bardziej ekscentryczne, szalone pomysły z modnym w tym roku efektem ,,solo” w jednym uchu, skomponujmy wraz z wyrazistym, luźnym, a zarazem drapieżnym stylem. Przy suto zdobionych sukniach ciekawą opcją są kolczyki kandelabry. Wpisują się w styl kreacji, podkreślając jej piękno i krój. Wracające z lamusa klipsy, tak popularne w czasach Marylin Monroe i Audrey Hepburn, idealnie sprawdzą się przy dekolcie w kształcie łódki. Tradycja w uszach nigdy się nie znudzi. Ba! Podkreśli i uwypukli tak piękno kobiece, jak i styl kreacji, a dodatkowo rozświetli cerę, doda blasku spojrzeniu, a nawet wyostrzy lub złagodzi rysy twarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *