Jak wybrać biżuterię na zaręczyny?

Czas zaręczyny to czas wyjątkowy, jedyny i niepowtarzalny. Przygotowania trwają często miesiącami, a nawet latami. A te lecą nieubłaganie i wraz z kolejnymi zmianami w kalendarzu, pojawiają się coraz to nowsze formy, uwzględniające rzecz jasna oświadczenie się ukochanej kobiecie. Pojawiają się nowe możliwości w kwestii wyboru miejsca dla wspomnianej uroczystości itp. Niezmiennie jednak najważniejszym elementem opisywanej uroczystości jest pierścionek zaręczynowy. Ta długoletnia tradycja jest punktem kulminacyjnym święta. Lecz samo zakupienie pierścionka nie wystarczy. Musi być elegancko, niepowtarzalnie i wyjątkowo. W końcu to moment zaręczyn jest początkiem drogi ku wspólnemu życiu.

Złoty wybór?

Ta romantyczna deklaracja uczuć powinna być okraszona biżuterią wyjątkową, niepowtarzalną. W końcu pozostanie ona pamiątką na całe życie. Najczęściej sięgamy po pierścionki wykonane ze złota. Jedni się decydują na białe złoto, inni zaś na standardowe, żółte. Nic w tym dziwnego, gdyż szlachetność tego kruszcu odpowiada powadze sytuacji. Zdarza się, że niektórzy decydują się na pierścionek zaręczynowy z platyny, ewentualnie srebra. Pierwszy z nich jest zdecydowanie droższy, drugi zaś tańszy.

zloty-pierscionek-zareczynowy-beller
One Stone Złoty Pierścionek No3 z beller.pl

Gust vs cena

Zanim jednak rzucimy się w wir poszukiwań idealnej, biżuterii na zaręczyny, w pierwszej kolejności miejmy na uwadze tak potrzeby i gust wybranki, jak i… stan własnych finansów. Niestety, za piękny i jedyny w swoim rodzaju pierścionek będziemy musieli sporo zapłacić. Ale czego się nie robi dla miłości, prawda? Pierścionek z brylancikiem, ewentualnie diamentowy akcent i inne, tego typu zdobienia są zdecydowanie mile widziane. Jeśli wybranka nie gustuje w takowych ozdobach, a np. w biżuterii zdobionej kamieniami naturalnymi, takimi jak piasek pustyni, możemy śmiało spróbować wpasować się w jej upodobania.

one-stone-zloty-pierscionek-no4
One Stone Złoty Pierścionek No4 z beller.pl

Oprawa kluczem do serca

Ozdobne puzderko przystrojone w złociste wstążki, kwiaty, muzyka i magiczne miejsce. Choć oprawa uroczystości jest niezwykle ważna to jednak pamiętajmy, że swego rodzaju „gwiazdą” zaręczyn i tak będzie wybrany przez nas pierścionek.

Więcej propozycji pierścionków zaręczynowych na BELLER

5 odpowiedzi do “Jak wybrać biżuterię na zaręczyny?”

  1. Ah. Kiedy to było! Pamiętam jak dziś. Wybór pierścionka spadł na mnie ze względów gustu. Mam bardzo podobny pierścionek jak ten z drugiego zdjęcia. 💖

  2. Własny pierścionek zaręczynowy okazał się za mały 🙂 Musiałam na niego czekać kilka kolejnych dni, a tym samym nie mogłam się podzielić wiadomością z nikim. Och, co to była za udręka.

  3. Wszystko jest piękne. Może za jakieś kilkanaście lat podrzucę ten post chłopakowi. Póki co wystarczy mi pudełko czekoladek i jakiś ładny kwiatek.

  4. Moja dziewczyna dostała ode mnie pierścionek z brylantem i wydawała się najszczęśliwsza na świecie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *