Jaka biżuteria dla znaków zodiaku?

Zwykle twardo stąpamy po ziemi, jesteśmy konkretne, rzeczowe i profesjonalne. Wiemy, czego chcemy i potrafimy konsekwentnie dążyć do swojego celu ciężką i systematyczną pracą. Czasem jednak przyznajemy, że na świecie dzieją się rzeczy magiczne i tajemnicze. Czasem też z ciekawością zaglądamy do horoskopów albo nawet odwiedzamy wróżki. Z pewnością też każda z nas ma jakiś swój magiczny talizman, który przynosi szczęście i pomyślność. Amuletem takim może być też biżuteria, pod warunkiem, że będzie zawierać odpowiedni dla naszego znaku zodiaku kamień szlachetny, który, według ezoteryków, osłabia lub podkreśla określone cechy charakteru.

Baran

Urodzeni w znaku Barana (21.03-19.04) to osoby dominujące, impulsywne, energiczne, lubiące wyróżniać się z tłumu i chętnie podejmujące ryzyko. Odpowiednie dla nich kamienie to: diamenty, które wspomagają dążenie do doskonałości; granaty zwiększające wiarę we własne siły; czerwone jaspisy dające cierpliwość i wytrwałość w dążeniu do celu.

Byk

Byki (21.03-20.05) są konsekwentne, rzeczowe i uparte, stałe w uczuciach. Szczęśliwe dla nich kamienie to: delikatny różowy kwarc gwarantujący łagodność i czułość; rozjaśniający umysł cytryn; szlachetny szafir, który zapewnia spokój ducha.

Bliźnięta

Osoby spod znaku Bliźniąt (21.05-21.06) to intelektualiści, napędzani niezaspokojoną ciekawością świata. Idealne dla nich są: wyciszający amazonit; agat budzący poczucie wartości; bursztyn, który zapewnia pomyślność oraz topaz – kamień serdeczności względem innych ludzi.

Rak

Nieśmiałe Raki (22.06-23.07) nie są zbytnio towarzyskie, ale potrafią zbudować bardzo silne więzi z bliskimi im osobami. Dobrze będą się czuły w biżuterii zawierającej: karneol, dzięki któremu łatwiej otworzyć się na teraźniejszość; opal nadający sensu i wartości w codziennym życiu.

Lew

Lwy (23.07-22.08) to władcy świata, lubiący być w centrum zainteresowania. Odpowiednia dla nich są: bursztyny gwarantujące pomyślność; cytryn, wzmacniający zdrowy rozsądek; tygrysie oko, które poprawia samopoczucie.

Panna

Krytyczne Panny (23.08-22.09) uwielbiają porządek, są skryte ale też chętnie pomagają innym. Najlepiej pasują do nich: ametyst pobudzający intuicję; cytryn ożywiający umysł; jaspis wzmacniający zdrowy rozsądek’ różowy kwarc pobudzający do tworzenia.

Waga

Osoby urodzone w znaku Wagi (23.09-22.10) są zrównoważone, uprzejme i spokojne, ale mają problemy z podejmowaniem decyzji. Dla nich korzystne są: akwamaryn, który ułatwi naukę; hematyt dający opanowanie i spokój ducha.

Skorpion

Skorpiony (23.10-21.11) są zdeterminowane i mocno angażują się we wszystko, co robią, bywają gwałtowne. Dla nich najlepsze są: granat, wspierający w dążeniu do celu; dający opanowanie hematyt; malachit nadający wrażliwości.

Strzelec

Optymistyczne Strzelce (23.11-21.12) są pełne entuzjazmu i szukają wciąż nowych wyzwań. Najlepiej do nich pasują: ametyst, zwiększający wiarę we własny siły; adwenturyn gwarantujący spokój; chalcedon, będący impulsem do działania.

Koziorożec

Koziorożce (23.12-19.01) to realiści, praktycznie podchodzący do życia, rozsądne, uparte i konserwatywne. Ich amulet to: szmaragd, pomagający zregenerować siły; jaspis wspierający cierpliwość; malachit ułatwiający koncentrację.

Wodnik

Wodniki (20.01-18.02) lubią niezależność, są kreatywne, nie myślą schematami. Biżuteria dla nich powinna być zatem oryginalna, nietuzinkowa, najlepiej z: turkusem – gwarantem trwałości przyjaźni; fluorytem, będącym wsparciem przy wysiłku intelektualnym; amazonitem, który rozluźnia napięcia.

Ryba

Osoby spod znaku Ryb (19.02-20.03) często chodzą z głową w chmurach, mają niesamowicie bujną wyobraźnię i są niezwykle kreatywne. Dla nich odpowiednie są: agat, pomagający zwiększyć poczucie własnej wartości; heliotrop wspierający rozwój duchowy; uspokajający ametyst; turkus, który chroni przed chorobą i niebezpieczeństwem.

One Reply to “Jaka biżuteria dla znaków zodiaku?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *