Jak dobrać biżuterię do dekoltu?

Każda kobieta wie doskonale o tym, że trzeba szczególnie dbać o szyję i dekolt, aby być wiecznie piękną. Dla lepszego efektu stosujemy biżuterię, by przykuć uwagę i wyróżnić się w tłumie. Ale czy wiecie, jak najlepiej dobrać rodzaj biżuterii do dekoltu? Oto kilka cennych wskazówek, dzięki którym będziecie mogły idealnie podkreślić swoją urodę i strój

Pierwsza zasada

Podstawowa zasada – ozdoba powinna odwzorowywać kształt dekoltu. Czy będzie on w kształcie litery V, czy okrągły, naszyjnik powinien biec niemal równolegle do niego. Na tej samej zasadzie, do prostokątnych czy kwadratowych dekoltów, idealnie będą pasować naszyjniki o kształtach geometrycznych. Niekiedy jednak można przełamać tę zasadę i na przykład do trójkątnego dekoltu założyć okrągły wisior. Warto zdać się na własne wyczucie stylu i dać się czasem ponieść fantazji.

Druga zasada

Druga zasada mówi, że jeśli tło jest jednolite, to fantastycznie będą się na nim prezentować wszelkie rodzaje biżuterii, w tym również długie i bardziej ozdobne korale. Można to wykorzystać zakładając golf lub okrągły dekolt tuż przy szyi.

Trzecia zasada

Trzecia zasada – niekiedy sam krój stroju jest wystarczającą ozdobą i lepiej zrezygnować z dodatkowej biżuterii w tej partii. Dotyczy to dekoltów w kształcie łódki oraz karo, w ich przypadku warto raczej postawić na piękne wiszące kolczyki, a szyję pozostawić bez ozdób. Tak samo postępujemy w przypadku asymetrycznych dekoltów, które natomiast można dodatkowo podkreślić elegancką lub ekstrawagancką broszką.

Czwarta zasada

Czwarta zasada – do dekoltu podkoszulkowego pasuje praktycznie każda biżuteria. Krój ten daje cały ogrom możliwości, na jego tle będą wyglądać dobrze zarówno długie wisiory, jak i krótkie łańcuszki.

Piąta zasada

Piąta zasada – kołnierzyk. Jeśli jest rozpięty, to postępujemy tak, jak w przypadku dekoltu w kształcie litery V. Do zapiętego pod samą szyję, będzie pasować natomiast taki naszyjnik, który wzorem krawata, można częściowo włożyć pod kołnierzyk. Najlepiej sprawdza się biżuteria z metali lub kamieni szlachetnych, która będzie kobieco elegancka.

Szósta zasada

Szósta zasada – bez dekoltu, czyli stroje bez ramiączek lub z wąskimi ramiączkami. Do takich ubrań najlepiej pasują krótkie naszyjniki, wieszane tuż pod szyją.

Dzięki tym poradom, będziecie mogły skomponować fantastyczną kreację na każdą okazję i z pewnością staniecie się ikoną szyku i elegancji.

3 odpowiedzi do “Jak dobrać biżuterię do dekoltu?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *