Jakie są lecznicze właściwości srebra?

Srebrna biżuteria jest bardzo popularna i chętnie noszona przez większość kobiet. Najczęściej są to ozdoby codzienne, ale równie dobrze metal ten prezentuje się w bardziej eleganckich, kosztownych wyrobach jubilerskich. Okazuje się jednak, że srebro nie tylko zdobi, ale ma również właściwości lecznicze, znane już starożytnym cywilizacjom.
Czytaj dalej Jakie są lecznicze właściwości srebra?

Czym się różnią cyrkonia i diament?

Wiadomo powszechnie, że nie wszystko złoto, co się świeci. Tak samo można powiedzieć, że nie wszystko diament, co się błyszczy. Diamenty są uważane za najcenniejsze kamienie szlachetne, czego konsekwencją jest między innymi ich dosyć wysoka cena. Nie każdy może zatem pozwolić sobie na to, aby wręczyć ukochanej pierścionek zaręczynowy z tym wartościowym oczkiem. Dla tych właśnie osób pomocną dłoń wyciągnęli naukowcy, którzy stworzyli coś, co do złudzenia przypomina diament – cyrkonię. Niestety, korzystają z tego również różnego rodzaju oszuści próbujący uzyskać wyższą cenę za syntetyk. Jak zatem sprawdzić, czy kamień, który zamierzamy kupić jest szlachetny?
Czytaj dalej Czym się różnią cyrkonia i diament?

Jak dobrać biżuterię do dekoltu?

Każda kobieta wie doskonale o tym, że trzeba szczególnie dbać o szyję i dekolt, aby być wiecznie piękną. Dla lepszego efektu stosujemy biżuterię, by przykuć uwagę i wyróżnić się w tłumie. Ale czy wiecie, jak najlepiej dobrać rodzaj biżuterii do dekoltu? Oto kilka cennych wskazówek, dzięki którym będziecie mogły idealnie podkreślić swoją urodę i strój
Czytaj dalej Jak dobrać biżuterię do dekoltu?

Jaka biżuteria dla znaków zodiaku?

Zwykle twardo stąpamy po ziemi, jesteśmy konkretne, rzeczowe i profesjonalne. Wiemy, czego chcemy i potrafimy konsekwentnie dążyć do swojego celu ciężką i systematyczną pracą. Czasem jednak przyznajemy, że na świecie dzieją się rzeczy magiczne i tajemnicze. Czasem też z ciekawością zaglądamy do horoskopów albo nawet odwiedzamy wróżki. Z pewnością też każda z nas ma jakiś swój magiczny talizman, który przynosi szczęście i pomyślność. Amuletem takim może być też biżuteria, pod warunkiem, że będzie zawierać odpowiedni dla naszego znaku zodiaku kamień szlachetny, który, według ezoteryków, osłabia lub podkreśla określone cechy charakteru.
Czytaj dalej Jaka biżuteria dla znaków zodiaku?