Jak dopasować naszyjnik?

Dobór właściwego naszyjnika potrafi stanowić nie lada wyzwanie. Zbyt mocno zdobiony może bowiem sprawiać wrażenie niepotrzebnego przepychu, z kolei ozdób nazbyt delikatna nie będzie w stanie wydobyć walorów osoby ją noszącej. Jak wobec tego dobrać naszyjnik, by nie przesadzić z ozdobą lub po prostu wpasować ją w styl ubioru?

Ciało naszym kluczem

Ekskluzywne naszyjniki jako biżuteria mają za zadanie przykuć uwagę, a niekiedy również odwrócić ją od mankamentów naszej sylwetki. Jeśli zdecydujemy się na wariant naszyjnika dobrany w stosunku do naszej garderoby, wpierw należy dopasować takowy do kształtu twarzy, a raczej starać się by sama biżuteria nie powtarzała wspomnianego kształtu. W momencie gdy mamy do czynienia z twarzą okrągłą, należy sięgnąć po biżuterię w kształcie ostrym i ustawionym pionowo. Tutaj szczególnie trzeba unikać okrągłych form. Jeśli zaś mamy twarz pociągłą, trójkątną – zrezygnujmy z długich wisiorków bądź naszyjników w kształcie trójkąta lub pionowych. Buzia w ustawieniu kwadratowym powoduje, że masywne i często przerysowane naszyjniki nie zdadzą egzaminu, a te dość skromne i delikatne uwypuklą tak nasze piękno jak i ciekawą stylizację.

Skup się na odzieniu

Jeśli już postaramy się dopasować naszyjnik do twarzy, spróbujmy idealnie skomponować go z naszym odzieniem. W przypadku stroju wystawnego bądź bogato zdobionego, wystarczy skromny i zgrabny element, który zawiśnie na naszej szyi. Nie należy przesadzać z nadmiernym zdobieniem, które odwróci uwagę od pięknej kreacji i zmąci starannie przygotowany efekt. Jak wyżej wspomniano, biżuteria typu naszyjnik, wisiorek, łańcuszek itp. zwraca uwagę na dekolt, ale też na twarz, szyję oraz ramiona. Gdy zdecydujemy się na choćby na naszyjnik, pamiętajmy, iż ma on współgrać z ubiorem, a nie wzajemnie sobie przeszkadzać, by nie odwrócić spojrzenia od naturalnego piękna. Stroje w stylu minimalistycznym są kompatybilne z biżuterią nowoczesną i prostą w swej formie. Te bardziej ubogacone i masywne sprawdzą się ze skromną, aczkolwiek pociągającą stylizacją. Inny ze styli, mocny i drapieżny powinien być podkreślony typowymi dla siebie elementami. Taka biżuteria jest idealna dla look’u rockowego. Mamy tu na myśli np. naszyjniki z krzyżami, obfite łańcuszki lub spore elementy zawieszone u szyi. Gdy kobieta jest w posiadaniu sporego biustu to powinna zwrócić uwagę na dobór długich naszyjników, czy też średniej wielkości wisiorków. Z kolei  przedstawicielki płci pięknej o mniejszych piersiach, powinny natomiast zastosować biżuterii nieco wyżej.

2 myśli w temacie “Jak dopasować naszyjnik?”

  1. Bardzo przydatny wpis. Nigdy się nad tym aż tak nie zastanawiałam, jednak chyba zawsze wybierałam naszyjniki, które mi się podobały i wg mnie pasowały do ubrania 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *