Jak zapakować biżuterię na prezent?

Ważne okazje, takie jak święta Bożego Narodzenia, urodziny czy choćby dzień matki, wymagają odpowiedniej oprawy oraz oczywiście… prezentu. W roli takowego często występuje biżuteria. Niemniej jednak zakup ozdoby to zaledwie połowa sukcesu, ponieważ prezent należy również odpowiednio zapakować. Jak w takim razie zapakować biżuterię?

Dekoracja

Najpierw należy zastanowić się czym chcemy przyozdobić naszą biżuterię na prezent. Jeśli podarunek jest elegancki i szykowny, warto postawić na nie mniej gustowne pudełko ozdobne, papier oraz wstążki. Oczywiście w dalszym ciągu będzie to przypominało pudełeczko na prezent, lecz przy odrobinie weny i pracy własnej, możemy dodać mu zdecydowanie więcej blasku. Jeśli chcemy iść za ciosem, możemy postawić na kartonowe puzderko, które warto pomalować lub okleić kolorowym papierem, a do całości dodać gustowne wstążeczki. Oczywiście jedyne co nas ogranicza to nasza wyobraźnia, więc jeśli do odrobiny chęci dodamy trochę pomysłów, rezultat może nas naprawdę pozytywnie zaskoczyć.

Styl pudełka

Zanim jednak udamy się po odpowiednie akcesoria do pakowania, w pierwszej kolejności rozważmy styl pudełka. Takowy powinien być dopasowany zarówno do modelu biżuterii, jak i do osoby, która zostanie nią obdarowana. Czy danej osobie spodoba się oryginalna, minimalistyczna forma, czy może raczej woli ona tradycyjne, klasyczne opakowanie?

Opakowanie, a prezent

Jak zostało to już wspomniane, opakowanie należy także dopasować do prezentu. I tak na przykład nie zapakujemy ekskluzywnej biżuterii w dość barwne opakowanie, a odwrotnie – nie podarujemy komuś książki w eleganckim pudełku ze złotą kokardką. Oczywiście to tylko przykład, choć często opakowanie może dawać mylne wrażenie odnośnie zawartości.  Najsensowniej powierzyć pakowanie biżuterii w ręce fachowców, którzy zajmują się tym na co dzień. Forma odpłatna rzecz jasna, lecz efekt zadowalający. Nie rezygnujmy jednakże z własnych pomysłów, postawmy na lekką nutkę szaleństwa i ekstrawagancji pamiętając przy tym, aby biżuteria nie została przyćmiona… opakowaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *