Na co zwracać uwagę przy kupnie biżuterii?

Biżuteria jest jednym z najczęściej wybieranych prezentów, wręcz idealnych na… dosłownie każdą okazję. Złoto, srebro, a może naturalnej kamienie takie jak chociażby popularny piasek pustyni? Obecnie firmy jubilerskie oddają do naszej dyspozycji ogromną ilość różnego rodzaju wyrobów; począwszy od pierścionków czy bransoletek, a na modnych chokerach skończywszy. Niemniej jednak warto zauważyć, że sam wybór biżuterii nie jest najłatwiejszy. Na co wobec tego zwracać uwagę w trakcie zakupu wspomnianych ozdób?

Wybór odpowiedniego materiału

Tym, co należy rozważyć w pierwszej kolejności, jest wybór materiału, z jakiego wykonana została luksusowa biżuteria. Jak już wspominaliśmy, obecnie producenci oferują bardzo szeroki wybór kruszców. Na który więc się zdecydować? Jeśli nasz budżet jest nieco zasobniejszy, warto sięgnąć po wyroby ze złota; zarówno żółtego, jak i białego. W przypadku ograniczonych finansów świetnym wyborem okażą się natomiast kamienie naturalne, jak również popularne – jednak zawsze modne – srebro.

Fason biżuterii

Jeśli wybór kruszcu mamy już za sobą, to w następnej kolejności musimy zdecydować się na fason biżuterii. Jednymi z najtrudniejszych do dopasowania ozdób są naszyjniki. Dlaczego? Ponieważ muszą one pasować do… naszej budowy ciała. Co to oznacza? W praktyce oznacza to, że panie posiadające nieco szerszą szyję powinny zdecydować się na ozdobę delikatną, wykonaną w stylu minimalistycznym, z kolei kobiety o szyjach smukłych będą pięknie prezentowały się w biżuterii masywnej, bogato zdobionej.

Zwróć uwagę na ubiór

Ostatnim, lecz wcale nie mniej ważnym aspektem, jaki należy brać pod uwagę w przypadku wyboru biżuterii, jest ubiór. W przypadku, kiedy nasza kreacja posiada sporą ilość zdobień, takich jak chociażby falbany, cekiny czy też tiule, idealnym uzupełnieniem staną się dla niej wyroby minimalistyczne, z ograniczoną ilością zdobień. I odwrotnie; jest zdecydujemy się na look zdecydowanie skromniejszym lub wykonany z uwzględnieniem klasycznych fasonów, wówczas z powodzeniem możemy założyć biżuterię ze sporą ilością dodatków np. kamieni szlachetnych.

Jedna myśl w temacie “Na co zwracać uwagę przy kupnie biżuterii?”

  1. …a może naturalnej kamienie takie jak chociażby popularny piasek pustyni? – po pierwsze literówka 🙂 naturalnej zamiast naturalne, a po drugie piasek pustyni oczywiście jest popularny ale to kamień syntetyczny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *