Jak NIE przechowywać biżuterii?

Każdy rodzaj biżuterii, od tej ekskluzywnej po tańsze wyroby, wymaga różnego rodzaju pielęgnacji. Jak wiadomo nasze ozdoby należy konserwować, dbać by niepostrzeżenie nie nabrały… opłakanego stanu. Co ciekawe, przechowywanie biżuterii również jest istotne. Jak się bowiem okazuje, w sposób znaczący jest ono w stanie wpłynąć na kondycję pierścionków, bransoletek czy też innego typu wyrobów jubilerskich. Jak wobec tego przechowywać biżuterię być móc na długo cieszyć się jej blaskiem?

Zwróć uwagę na opakowanie

Zazwyczaj przy zakupie biżuterii otrzymujemy oryginalne pudełko, w którym następnie przechowujemy daną ozdobę. Naturalnie wspomniane opakowanie wykonane jest z reguły z materiału takiego jak papier lub tektura. Niestety, takie puzderka – poza ładnym wyglądem – nie spełniają żadnej istotnej funkcji. Jak więc ławo się domyślić, w żadnym razie nie powinny nam one służyć w roli codziennego opakowania dla ozdoby. Co więc wybrać zamiast wspomnianego pudełka?

Szkatuła.. ale z czego?

Do przechowywania naszych ozdób najlepiej sprawdzi się drewniana, zdobiona szkatułka. Z tego rodzaju pudełkami często spotykamy w sklepach wielobranżowych lub galeriach handlowych. Elegancka szkatułka jest więc
najkorzystniejszym rozwiązaniem, choć zapewne nie jedynym. By uniknąć problemów z naszą biżuterią, nie należy jej odkładać ,,byle gdzie”. Na złoto, srebro lub inne materiały, z których jest wykonywana biżuteria, źle wpływa nawet kurz bądź warunki atmosferyczne. Podobnie trzymanie naszej biżuterii w miejscach wilgotnych, obarczonych wysokim ryzykiem zabrudzeń lub uszkodzeń to początek problemów, z którymi możemy się w przyszłości zmagać. Każda biżuteria wymaga pielęgnacji, a więc m.in. czyszczenia. Ozdoby są narażone na wszelkiego rodzaju zabrudzenia, z czasem też zmieniają barwę na ciemniejszą. W związku z powyższym, by uniknąć tego typu problemów, należy pamiętać o odpowiednim przechowywaniu naszych ozdób oraz oczywiście wspomnianych powyżej, zabiegach pielęgnacyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *