Jak zmierzyć rozmiar pierścionka?

Kiedy pojawia się przed nami wyzwanie zakupu pierścionka dla bliskiej osoby, pierwszym co nam przychodzi do głowy jest pytanie o rozmiar palca. Niestety, o ile jesteśmy w stanie „na oko” ocenić rozmiar np. ubrań noszonych przez drugą osobę, o tyle nie ma możliwości sprawdzenia rozmiaru pierścionka bez wykonania dokładnych pomiarów. Jak wobec tego zmierzyć rozmiar palca?

Najistotniejsze szczegóły

Można w nieskończoność wymieniać reguły dotyczące dopasowania zdobień do naszych palców, lecz przed wyborem biżuterii należy pamiętać przede wszystkim o kilku najistotniejszych. Ciekawostką wśród tych zagadnień niech będzie fakt, iż rozmiar palca u naszych dłoni różni się zazwyczaj o około jeden rozmiar. O co chodzi? Otóż biżuteria noszona na palcach latem może wydawać się ciaśniejsza, niż ta noszona zimą nawet jeśli mowa o dokładnie… tym samym pierścionku. Ma to bezpośredni związek z puchnięciem rąk spowodowanym wysoką temperaturą. Pamiętajmy o tym wybierają biżuterię gdyż też przesadny ucisk nie jest pożądany, ponieważ z biegiem czasu może naruszyć palec.

Zabezpiecz się

Jeśli zdecydujemy się wybrać do jubilera, by zakupić drobiazg dla ukochanej osoby, najlepiej mieć przy sobie inny pierścionek przyszłego obdarowanego. To proste i szybkie rozwiązanie, które – w praktyce – będzie zdecydowanie lepsze, niż kupno biżuterii „na oko”.

A dla siebie?

A jak wybrać pierścionek dla samego siebie? Decydując się na szerokie obrączki – tej powyżej 5 milimetrów – miejmy na uwadze wewnętrzny profil w formie soczewki. Dzięki temu do wnętrza naszej biżuterii nie będzie przylegać cała powierzchnia palca, a co za tym idzie – unikniemy zbędnego dyskomfortu. By palce nie popuchły w trakcie upałów, już podczas wizyty w sklepie jubilerskim nie przesadzajmy z przymierzaniem, gdyż po pewnym czasie trochę zwiększy się ich rozmiar i może to wprowadzić nas w błąd w finalnej części zakupu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *