Jaka biżuteria na Dzień Babci?

Mama naszej mamy, a więc po prostu babcia, to osoba, która dla zdecydowanej większości osób jest jednym z najbardziej opiekuńczych członków rodziny. To w końcu nikt inny jak tylko babcia rozpieszcza nas gdy jesteśmy dziećmi, a nierzadko także dba o nasze potrzeby w momencie, kiedy od dawna cieszymy się już posiadaniem własnego dowodu osobistego. Z tego względu warto sprawić, aby Dzień Babci był dniem wyjątkowym, który zapadnie w pamięć na długie lata. Jak to zrobić? Najlepiej ofiarowując wysokiej jakości prezent, którym babcia będzie mogła cieszyć się na co dzień. Jaki konkretnie? Świetnym pomysłem może okazać się biżuteria.

Biżuteria na Dzień Babci – jaka?

Obecnie w sklepach jubilerskich znajdziemy niezliczone wręcz ilości kolekcji biżuterii na dzień babci. Naturalnie każda ze wspomnianych kolekcji utrzymana jest w nieco innej konwencji. Często do wyboru mamy więc biżuterię nowoczesną, klasyczną, a nawet zaliczaną do rodzaju dewocjonaliów. Na którą z nich warto się zdecydować? No cóż, w praktyce wszystko zależy od gustu samej obdarowywanej.

Dewocjonalia

Jeśli nasza babcia jest osobom pobożną, wówczas problem wyboru praktycznie… nie istnieje. Wystarczy bowiem zdecydować się np. na medalik w kształcie krzyża lub z wizerunkiem Matki Boskiej. Możemy także rozważyć zakup wykonanej ze srebra ikony lub płaskorzeźby przedstawiającej świętych.

Biżuteria klasyczna

Dla babci, która ma dość tradycyjny gust warto wybierać prezenty ponadczasowe. W przypadku biżuterii należy więc decydować się na przywieszki o klasycznym kształcie, np. serca czy łezki. Oczywiście na przywieszkach się nie kończy. Innym typem biżuterii klasycznej są kolczyki składające się z jednego kamienia oprawionego w srebro bądź też złoto. Możemy także pokusić się o wybór dość wystawnych, lecz zawsze pięknych pereł.

Biżuteria użytkowa

Babcia ceni sobie prezenty o charakterze praktycznym? W takim razie zdecyduj się na biżuterię użytkową. O czym mowa? Naturalnie o wyrobach, które – poza aspektem zdobniczym – posiadają także inne zastosowanie. Przykładem takiego produktu są chociażby srebrne zakładki do książek, nożyki do otwierania korespondencji, zdobione szkatułki, a nawet elementy zastawy.

Jedna myśl w temacie “Jaka biżuteria na Dzień Babci?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *