Jaka biżuteria dla kobiet jest właściwa?

Nie ma chyba kobiety, która by nie posiadała żadnej biżuterii. Nawet, jeśli nie używa jej na co dzień, to zakłada ją przynajmniej na ważne uroczystości czy spotkania. Przyjęło się bowiem, że stanowi ona uzupełnienie stroju, akcentuje wyjątkowość sytuacji, nadaje szyku i podkreśla status społeczny. Biżuteria, tak jak strój, pomaga wyrazić siebie, a przy okazji bywa nierzadko cenną pamiątką lub symbolem.

Pierścionek?

Najbardziej wymowny jest chyba pierścionek. Jeśli jest prezentem to tylko dla tej najważniejszej, jeśli pamiątką to tylko rodzinną. Naprawdę wielką sztuką jest darować kobiecie pierścionek, nie sugerując przy tym poważnych wobec niej zamiarów. To ta część biżuterii, która pierwsza rzuca się w oczy, która informuje o statusie kobiety, ale także o jej charakterze i upodobaniach. Najczęściej noszony jest pojedynczo, ale coraz popularniejsze staje się zakładanie kilku pierścionków, także na całej długości palca. W dobrym guście jest jeden okazały, jeśli jest ich więcej to raczej skromniejsze.

Co z kolczykami?

Bardziej powszechne, mniej symboliczne i zawsze chętnie przyjmowane są natomiast kolczyki. Inne na każdą okazję, eleganckie lub fantazyjne, z metalu, plastiku a nawet drewniane, długie, krótkie, okrągłe lub wiszące – do wyboru, do koloru, każda kobieta ma co najmniej kilka par i chce mieć jeszcze więcej. Mogą być wytworne na ważne zdarzenie, mogą być subtelne na co dzień, albo też kompletnie zwariowane i zabawne – w sam raz na wakacje lub imprezę z przyjaciółmi.

Skup się na rękach i szyi!

Okazjonalną, częściej niecodzienną biżuterią są natomiast wszelkie ozdoby szyi i rąk. Korale, naszyjniki i łańcuszki, a także bransoletki, najczęściej zakładane są przy konkretnej okazji, jako element stroju. W związku z tym mają charakter mniej osobisty, bardziej dekoracyjny, podkreślający urodę oraz gust ich właścicielki. Często bywają amuletem albo jakimś ważnym symbolem, w przypadku łańcuszków z wisiorkiem – także religijnym. Eleganckie bransoletki, najczęściej z półszlachetnymi kamieniami, uzupełniają niemal każdą wieczorową kreację. Na co dzień jednak kobiety raczej rzadko je zakładają, choć w okresie wakacyjno-urlopowym dosyć popularne stają się bransoletki w stylu boho.

Biżuteria damska stanowi ważny element garderoby. Rzadko kiedy jest przypadkowa, często ma swoją wspaniałą historię oraz wyjątkowe znaczenie. A przy okazji podkreśla piękno tego, co kobieta uważa w sobie za najpiękniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *