Jaka biżuteria na jesień? Modne rozwiązania

Jesień uważana jest za najsmutniejszą, najbardziej depresyjną porę roku. Nic dziwnego: skończyło się lato, robi się coraz zimniej, często jest ponuro, wcześniej robi się ciemno, jest deszczowo, wietrznie, niesympatycznie, jednym słowem. Ze względu na chłodniejszą aurę, ubieramy się też cieplej, otulamy się szalami i miękkimi swetrami. Na szczęście nie musimy się temu poddawać i przy odrobinie chęci możemy przełamać szaro-burość codzienności.

Musi być wyrazista!

Biżuterię do jesiennych stylizacji należy dobierać szczególnie uważnie. Musi ona pasować do cieplejszych ubrań, nie tylko wielkością i stylem, ale też wzorem i barwą. Najważniejsze, aby biżuteria była wyrazista, nie może być zdominowana długim rękawem czy ciepłym golfem. Duże rozmiary w ozdobach są teraz w modzie. Zatem, kolczyki powinny być długie i błyszczące, bransolety i cholery szerokie, grube łańcuchy na szyję, korale – intensywnie kolorowe. Tej jesieni warto bawić się kształtem i barwą. Królują masywne, geometryczne wzory i kształty: tradycyjne koła i owale, kwadraty, trójkąty a nawet wielokąty. Ciekawą ozdobą jesiennych stylizacji mogą być fantazyjne bransolety noszone nie tylko bezpośrednio na rękach ale także na rękawiczkach i długich rękawach.

Boho & Etno na topie!

Mimo że skończyły się już wakacyjne przygody w egzotycznym klimacie, styl Boho & Etno wciąż jest na topie. Wszelkie naszyjniki z piórkami, chwostami, wzorowane na łapaczach snów oraz wisiorki nawiązujące do flory i fauny, będą świetnie wyglądać na jesiennym swetrze lub pod zamszową kurtką. Do płaszczy lub kurtek z naturalnych surowców, równie dobrze pasują ozdoby ze skóry. Na rzemykach można zawiesić metalowe litery, tworzące imię lub wybrane słowo, dzięki czemu bransoletka lub naszyjnik stanie się wyjątkową, spersonalizowaną ozdobą każdej modnej pani. Można też wykorzystać zawieszki z motywami zwierzęcymi lub abstrakcyjnymi, lub kolorowy kamień, który dodatkowo będzie rozświetlał szarość dnia swoją wyrazistą barwą.

Rozważ metale szlachetne

Na bardziej eleganckie okazje warto wybrać biżuterię z metali szlachetnych połączonych z kamieniami szlachetnymi lub klasyczne, zawsze modne, perły. Piękną i kobiecą można być w każdej porze roku, niezależnie od panującej pogody. Wystarczy poświęcić chwilę na dobór odpowiedniej biżuterii, by móc błyszczeć podczas największej nawet jesiennej pluchy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *