Szafiry z Montany

Kochamy biżuterię i kamienie szlachetne, dlatego poszukujemy tych  najpiękniejszych i najlepszych, by dzielić się nimi z Wami. Stąd też w naszej kolekcji kamieni znalazły się m.in niezwykle rzadkie szafiry – szafiry z Montany. Na czym polega ich wyjątkowość?

Szafiry z Montany charakteryzują się pastelowymi odcieniami niebieskiego, żółci i zieleni. Tę niepowtarzalną barwę zawdzięczają składowi metali w złożach, typowemu tylko dla tamtego rejonu. Złoża, choć odnalezione przypadkowo, szybko zostały wyczerpane, przez co dostępność tych jedynych w swoim rodzaju szafirów jest bardzo ograniczona. BELLER jest jedyną marką w Polsce, której udało się pozyskać te kamienie szlachetne. Co ważniejsze, każdy szafir z Montany jest taki, jakim stworzyła go natura. Jedyny proces, którym zostały poddane, to najstarsza i najlepsza metoda szlifowania kamieni – ręczna. Za piękne kształty i szlify, wydobywające blaski i kolory kamieni, odpowiadają wprawione dłonie doświadczonych szlifierzy.

Co ciekawe, historia szafirów z Montany łączy się z historią złota. Kiedy w XIX wieku zaczęła się gorączka złota, nie każda wyprawa w jego poszukiwaniu kończyła się sukcesem. Po części było tak 150 lat temu w Stanach Zjednoczonych w stanie Montana, kiedy poszukiwacze złota, zamiast cennych złóż metalu, odkryli jedyne w swoim rodzaju szafiry. I prawdopodobnie nie podejrzewali, że dzisiaj będą to jedne z najrzadszych i najbardziej wyjątkowych kamieni szlachetnych na świecie. Ponadto były to pierwsze szafiry, które odkryto w Stanach i znalezisko, które po latach przyczyniło się do świetności Montany jako stanu skarbów.

W Atelier BELLER szafiry z Montany również łączą się ze złotem, a to w postaci ręcznie wykonywanej biżuterii. Dostępnych jest kilka szlifów szafirów: Trillion, Princess Cut, Oval i Fancy Cut. Dzięki temu możesz wybrać ten, który podoba Ci się najbardziej i zaprojektować prawdziwie unikatową, personalizowaną biżuterię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *